img
Fuar Sepeti 27 Mayıs 0 529

Olive Oil Kansai 2019 Fuarı/Japonya

ExpoHIS (HIS Fuarcılık Hizmetleri Ltd. Şti.) olarak Türkiye’deki resmi partneri olduğumuz IntexOsaka’nın Osaka şehrinde bu yıl 3.sü düzenlenen Olive Oil Kansai fuarını Türkiye’den Efendioğulları Zeytinyağ’ın katılımı ile tamamladık. Japonya, Dünya’nın en büyük 4. Zeytinyağı ithalatçısı ve bu konudaki fuarların önemi çok büyük. Olive Oil Kansai fuarı 14-16 Mayıs tarihlerinde gerçekleşti ve Japonya’nın her yanından restoranlar, toptancılar, marketler ve distribütörlerin ziyareti ile oldukça yoğun geçti. 


Efendioğulları Zeytinyağları firmasının sahipleri Mustafa Yaşar ve Serkan Yaşar, ilk kez Japonya’da fuara katıldıklarını, fuardan memnun kaldıklarını ve seneye yine katılımcı olacaklarını şimdiden bizler aktarmış durumdalar.

Ülkemizin zeytinyağı ihracatını artırması adına Uzakdoğu ülkeleri önemli bir pazar durumundadır. Olive Oil Kansai, dünyada sayısı çok az olan Zeytinyağı ihtisas fuarlarından biri olarak her yıl daha da gelişmektedir. Sadece B2B amaçlı olması ve katılım şartlarının çok uygun olması da fuarı cazip kılan özellikleri arasında, ayrıca Ticaret Bakanlığının bireysel desteklenen fuarları arasında yer alması ülkemizdeki zeytinyağı ihracatına verdiği desteği gözler önüne sermektedir. Fuara İspanyol ve İtalyan firmalar yoğun ilgi gösterdiğini söylemek mümkün, ayrıca İtalyan firmaların bir kısmı bu sene İtalyan Hükümeti ve Konsolosluğu organizasyonu altında katılım yaptıklarını gözlemledik. Dikkat çeken bir stand tasarımıyla fuarın en gözde katılımcı ülkesi olduğunu da ayrıca belirtmek isteriz.