Blog

THY,Bilet İadeleri Ne Olacak?

Habertürk köşe yazarlarından Nagehan Alçı “THY’de biletleri ellerinde kalanlar ne yapacak?” başlıklı bir yazı kaleme aldı. Nagehan Alçı’nın THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı’ya yönelttiği sorunun cevabı şöyle…

2 yıl önce · 1 dk okuma · 75
THY,Bilet İadeleri Ne Olacak?

Konaklama Tesislerinde Kontrollü Normalleşme

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın hazırladığı “Konaklama Tesislerinde Kontrollü Normalleşme Süreci” başlıklı genelgenin detayları açıklandı.Kültür ve Turizm Bakanlığı genelgesi kapsamında konaklama tesislerinin alması gereken tedbir ve önlemler, yapmaları gerekenler “Genel İlkeler Ve Bildirimi”, “Misafir Kabulü”, “Genel Kullanım Alanları”, “Personel” ve “Genel Temizlik ve Bakım” başlıkları altında toplanıyor.

2 yıl önce · 8 dk okuma · 72
Konaklama Tesislerinde Kontrollü Normalleşme

AB,Turizm Eylem Planı

Avrupa Birliği’nin turizm eylem planının taslağı basına sızdı. Taslakta AB’nin turizmi, üç aşamalı plan doğrultusunda, benzer risk profillerindeki ülkelerin sınırlarını açarak başlatacağı öğrenildi.

2 yıl önce · 1 dk okuma · 101
AB,Turizm Eylem Planı

İspanya Karantina Şartı

İspanya Sağlık Bakanlığı, cuma gününden itibaren ülkeye gelenlere 24 Mayıs tarihine kadar 14 gün karantina uygulama kararı aldı. Söz konusu kararı uzatılarak yaz aylarına da sarkabileceği belirtilirken, söz konusu karar 2020 sezonuna ilişkin umutları biraz daha azalttı.

2 yıl önce · 1 dk okuma · 85
İspanya Karantina Şartı

Rusya Tatil Anketi Sonuçlandı!

Yaz tatilini yüzde 19’u evde geçirmeyi planlarken, Rusların yüzde 18’i müstakil evlerine tatile gitmek istiyor. Rusya’da tatil yapmaya katılımcıların yüzde 22’si hazırken, Rusların yüzde 14’ü yurt dışına çıkmak istiyor. Aynı zamanda, ülke sakinlerinin yüzde 27’si tatillerini nerede geçireceklerini henüz bilmiyor.

2 yıl önce · 2 dk okuma · 86
Rusya Tatil Anketi Sonuçlandı!

BDT Ülkeleri Uçuşa Ne Zaman Başlıyor?

Türkiye’nin en büyük 3 turizm pazarı Rusya, Almanya ve İngiltere’de durum belirsizliğini koruyor. İngiltere’de kısıtlamaların bir süre daha devam edeceği tahmin edilirken, yavaş yavaş normalleşmeye geçen Almanya’da AB dışı ülkelere ne zaman uçuş izni verileceği henüz bilinmiyor.

2 yıl önce · 1 dk okuma · 62
BDT Ülkeleri Uçuşa Ne Zaman Başlıyor?

Yunanistan, Turizm Şartlarını Belirledi!

Sputnik’in aktardığı habere göre, Yunanistan’a gelecek olan tüm turistler uçağa binmeden önce, coronavirus olmadığını gösteren ve kalkıştan en geç 72 saat önce alınmış sağlık belgesini göstermeleri gerekecek.

2 yıl önce · 2 dk okuma · 75
Yunanistan, Turizm Şartlarını Belirledi!

TUI,Corona Sonrası Plan Hazırladı!

TUI Travel, koronavirüs sonrası otellerini açmak için 10 maddelik bir planı hayata geçirmeye başlıyor. Plan, sadece kapasite ve hijyen kullanımını değil aynı zamanda yoğun bir eğitimi de içeriyor. TUI'nin hazırladığı planın sadece kendine ait otellerinde değil, ortak veya partner olunan otellerde de hayata geçirileceği kaydedildi.

2 yıl önce · 2 dk okuma · 76
TUI,Corona Sonrası Plan Hazırladı!

DTO, Turizm Kaybını Açıkladı!

Covid-19’un uluslararası turizme etkisiyle ilgili 27 Nisan’dan bu yana yapılan bir araştırmayı yayınlayan DTÖ, seyahat kısıtlamalarının, destinasyonların yüzde 75’inde son 3 aydır, yüzde 25’inde ise son 2 aydır uygulandığını duyurdu.

2 yıl önce · 1 dk okuma · 74
DTO, Turizm Kaybını Açıkladı!

AB Ülkelerinden Karantinasız Seyahat Planı

İtalya Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Paola De Micheli, merkezi Roma’da bulunan Yabancı Basın Derneği’nin video-konferans yöntemiyle yapılan basın toplantısına katıldı. İtalyan Bakan, Avrupa Birliği (AB) içinde İtalya, İspanya, Almanya ve Fransa olarak oluşturdukları ortak çalışma grubunda, turizm sezonunu karantina uygulaması olmadan başlatmak için çalıştıklarını söyledi.

2 yıl önce · 2 dk okuma · 82
AB Ülkelerinden Karantinasız Seyahat Planı

Bilgilerinizi Gönderin
Biz Sizi Arayalım

Profesyonel fuar hizmetlerimiz ve fuarlar hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İndirimli Teklif İste