Alman Hükümetinden Fuar Katılımcı ve Ziyaretçilerine Müjde

Fuar Sepeti

Almanya Hükümeti, 01 Temmuz 2020 tarihinden beri Türkiye'den Almanya'ya girişte seyahat kısıtlamalarına devam ediyor. Fakat bu kısıtlamaların yanında hükümetten müjdeli bir haber geldi. Alman Hükümeti iki taraflı ekonomiyi canlandırmak ve piyasayı hareketlendirmek amacıyla fuar katılımcıları ve ziyaretçileri için istisnai ve özel durum maddesi ekledi.

Almanya Fuarlarına Nasıl Katılımcı veya Ziyaretçi Olabilirsiniz?

Bu yeni madde gereğince fuar katılımcısı ve ziyaretçisi olmak isteyen bireyler ve kurum çalışanları bildirilen e-posta adreslerine mail atarak başvuru yapabilecekler.

Almanya fuar başvurusunda bulunmak için e-postada durumunuzu detaylı olarak açıklayıp ilave olarak Ad, Soyad, Telefon Numarası, E-posta adresi ve pasaport numarası verilmesi gerekiyor.

Almanya Konsolosluğunun değerlendirmesi sonrasında ilgili kişiler e-posta yolu ile dönüş yapıp durumunuz hakkında bilgi veriliyor. Konsolosluk başvuru yapılabilir izni verdikten sonra gerekli başvuru evrakları ile birlikte başvuru yapılabilir.

Uzun zamandır Almanya fuarlarına ne zaman katılabileceğini merak eden bir çok kurum ve kuruluş bu gelişme ile birlikte başvurularını yapmaya başladı.

Almanya Fuarlarına Ön Başvuru Yapılacak E-Posta Adresleri

Ankara

  • visa@anka.auswaertiges-amt.de

İstanbul

  • cvisa@ista.auswaertiges-amt.de

İzmir

  • visa@izmi.auswaertiges-amt.de

Almanya fuarları hakkında konsolosluk resmi yazısına ulaşmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz. 

© 2021 Fuar Sepeti, HIS Travel iştirakıdır.