img
Fuar Sepeti 7 Mart 2 974

Sial China 2017 - Uluslararası Gıda Fuarı

Asya'nın en büyük yiyecek fuarı olan Sial China, her yıl olduğu gibi, 2017 yılında da Mayıs ayında ziyaretçilerine kapılarını açacak. 17 Mayıs – 19 Mayıs tarihlerinde üç gün boyunca sürecek fuarda, organik ürünlerden evcil hayvan gıdalarına, bahçecilikten taze et ürünlerine kadar 21 farklı sektör, yiyecek sektöründeki yenilikleri ve inovasyonları, ziyaretçilerine tanıtma imkânı buluyor.

 2016 yılında 2.942 katılımcı, 76.986 ziyaretçi ile rekor kıran fuar, bu sene 149.500 m2 alan üzerine kurulacak. Türkiye'nin önemli firmalarının katılımcı olarak yer aldığı fuarın, Çin, Rusya ve ABD başta olmak üzere, 67 ülkeden katılımcısı bulunmakta. Sektörün yeniliklerini ve Çin gıda sektörünü keşfetmeyi sağlayan fuarda, bu sene onur konuğu ülke Arjantin olacak.

 Çin, 2015 yılında 1.8 trilyon dolarlık ithalat gerçekleştirirken, bunun 91 milyar dolarını tarım ve gıda ürünleri oluşturdu. Türkiye ve Çin arasındaki ticaret hacmi her sene gelişirken, 2012 verilerine göre tarımsal ihracatımız 74 milyon dolar, gıda ürünleri ihracatımız ise 57 milyon dolar oldu. İhracat yaptığımız ürünler arasında meyve suları, alkolsüz içecekler, şekerleme, kuru kayısı, kuru incir ve kuru üzüm gibi ürünler bulunuyor.

SIAL China fuarında bu sene ürünler; gıda, et, süt ve şarap şeklinde dört ana kategoriye ayrılacak. Ürünler 21 ayrı alt başlık altında sıralanıyor:

Meyve ve sebze, kurutulmuş meyveler, dondurulmuş ve konserve ürünler, şarap ve alkollü içecekler, alkolsüz içecekler, profesyonel hizmet ve basın, bakkaliye ürünleri, ekipman ve malzemeler, helal ürünleri, süt ürünleri, çay ve kahve, otel sanayii için hizmetler, organik ürünler, şarküteri ve gurme, baharatlar, balık, çikolata, zeytinyağı, tatlı ve atıştırmalıklar.

Paket programımızdan yararlanmak için lütfen bizimle iletişime geçin.

+90 212 709 11 10 - fuar@fuarsepeti.com

Yorumlar:


Ahmet Yiğit:

Anuga Köln 2017 - Uluslararası Gıda Fuarı Dünyanın en büyük ve en önemli fuarlarından sayılan Anuga Köln 2017 Gıda Fuarı, Ekim ayında Almanya’nın Köln şehrinde gerçekleşecek. “Geleceği Tadın” sloganıyla kapılarını açacak olan fuar, gıda s ektörünün tüm gelişmelerini katılımcılara ve ziyaretçileriyle paylaşmayı amaçlıyor. 1996 yılından itibaren, her

Mehmet Yiğit:

Köln şehrinde gerçekleşecek. “Geleceği Tadın” sloganıyla kapılarını açacak olan fuar, gıda s ektörünün tüm gelişmelerini katılımcılara ve ziyaretçileriyle paylaşmayı amaçlıyor. 1996 yılından itibaren, herYorum Bırak: