img
Fuar Sepeti 29 Eylül 0 31

Türkiye-Malezya görüşmesi

Malezyalı gazeteci, yazar ve akademisyenler, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın BM 74. Genel Kurulu kapsamında Malezya Başbakanı Muhammed v ile görüşmesini olumlu yorumladı.

 Malezya Parasal Adalet Hareketi Başkanı Prof. Kamil Mydin,  bu görüşmenin ardından doğacak iş birliğinden birçok alanda kazançlı çıkacağını belirterek, "Bu ülkeler birlikte hareket ederek askeri, ekonomik ve bilimsel sahalarda çok önemli girişimlerde bulunabilir. İş birliği ilerleyen zamanlarda Pakistan Endonezya, Bangladeş, Nijerya gibi Müslüman ülkelerin katılımıyla da geliştirilebilir." diye konuştu.

Altın endeksli ortak para birimini deneyebilir

ülkelerimizin  iş birliğinden öncelikli beklentisinin, ticari amaçlı kullanılacak altın endeksli ortak para birimi olduğunu vurgulayan Kamil, "Bu yolu denersek kendi aramızdaki ticarette dolara bağlı kalmak zorunda olmaz ve uluslararası rezervlerimizde önemli miktarda kar ederiz." dedi.

(AA)

FuarSepeti ekibi, doğunun büyük ekonomilerinden olan Malezya için iş adamlarımıza yönelik iş gezileri düzenlemekte ve ticaret sanayi odaları ile meslek örgütlerine uygun bir şekilde programlamaktadır.


Malezya'ya yönelik olarak ilgili döneme ait etkinlikler ,koseb , urge vb.destekler kapsamında değerlendirilecek şekilde fuarsepeti ekibi tarafından araştırılıp iş adamlarımıza ve iş camiasının değerli birliklerine sunulmaktadır. 


Etiketler:

Yorumlar:


Bu gönderiye hiç yorum yapılmamış. İlk yapan siz olun.Yorum Bırak: