img
Fuar Sepeti 25 Mart 0 98

Corona Virüsü Dünya Çapında Önemli Fuar Kayıplarına Yol Açtı

Corona Virüsü Dünya Çapında Önemli Fuar Kayıplarına Yol Açıyor!Corona virüsünün yayılması sadece Çin'deki fuar programını etkilemekle kalmadı, başta Avrupa ülkeleri olmak üzere Asya, Kuzey ve Güney Amerika, Afrika ve Avustralya’da çok sayıda fuarları etkiledi. Dünya çapında ortalama 1450 fuarın bir kısmı iptal edilip bir kısmı da ertelendi. Bu rakamlardan yaklaşık 325’i önemli ticaret fuarlarıdır. Blomberg’in haberine göre turizm sektörüne zararı yaklaşık olarak 1.7 Trilyon doları bulacaktır. Bu rakamlara ve ölü sayılarına bakıldığında virüs, hem ekonomi hem de sağlık alanında sarsıcı değişikliklere yol açmaktadır. ABD başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde borsalar son yılların en önemli kayıplarını vermekle karşı karşıya kalmıştır.

İptal edilen uçuşların uluslararası havacılık sektörüne vermiş olduğu kayıplar 30 Milyar doları aşmış bulunmaktadır.

Uluslararası Fuarlar Birliği’nin (UFI) tüm dünyada onay verdiği uluslararası fuar sayısı 621’dir. Ertelenen ve iptal edilen 325 organizasyonun büyük kısmı UFI’nin onay verdiği fuarlar arasında yer almaktadır. Bu detaylar göz önüne alındığında fuarcılık sektörü de dahil olmak üzere çok sayıda sektör ekonomik olarak ağır darbeler almaya devam etmekte.

Türkiye, TÜYAP Konya Fuarcılık A.Ş tarafından Türk Tarım ve Alet Makinaları İmalatçıları Birliği (TARMAKBİR ) iş birliğiyle düzenlenen Konya Tarım Fuarı, Corona virüsü nedeniyle ertelemek zorunda kaldı. Her yıl onlarca ülkeden yüzlerce firmanın katıldığı ve ürünleri toplamda 96 bin metrekare açık ve kapalı alanda sergilenen Konya Tarım Fuarı, mart ayında yapılması planlanırken, haziran ayına ertelendi.

Fuar Sepeti, dünyadaki sınırların devamlı olarak kapatılması ve hükümetler tarafından getirilen kısıtlamalar nedeniyle mevcut olan gelişmeleri takip etmekte ve iptal ya da değişiklik olan fuarları güncel olarak paylaşmaktadır. Bu bağlamda fuarlara yönelik destek almak isteyen herkese kapıları açıktır...

Yorumlar:


Bu gönderiye hiç yorum yapılmamış. İlk yapan siz olun.Yorum Bırak: