img
Fuar Sepeti 29 Haziran 0 40

Yunanistan'dan Turist İzleme Sistemi!

Yunanistan, ülkeye gelen yabancı turistlerin takibini yapabilmek amacıyla online kayıt sistemini devreye aldı.Hayata geçirilen uygulamaya göre, Yunanistan'a girişi yapabilmek için 48 saat önce Yunan Sivil Koruma Kurumu'nun web sitesine kayıt yaptırmak gerekiyor. Sadece İngilizce olarak yapılabilen kayıtlar için https://travel.gov.gr adresi kullanılıyor.Kayıt yapan yolcuya e-mail ya da mobil telefon aracılığıyla bir barkod ulaştırılıyor. Yolcular, ülkeye giriş yaparken bu barkodları otoritelere göstermek zorunda. Barkodun okunmasının ardından, söz konusu kişinin korona testine tabi tutulup tutulmayacağına karar verilecek. Seyahat eden kişi, teste tabi tutulup tutulmayacağını ancak havalimanında öğrenebilecek. Yolcu, test sonucu kesinleşene kadar otelinde karantinada tutulacak ve bu süre 36 saate kadar sürebilecek.


Konuyla ilgili bir haber yayınlayan Handelsblatt gazetesi, yolcuların neye göre test edileceğine ilişkin kriterlerin hala sır olduğunu yazdı. Haberde, ''Ziyaretçi girişte kayıt yaparken isim, ev adresi, telefon numarası, uçuş ve ID numarası gibi bilgileri vermek zorunda. Ziyaretçilere ayrıca diğer ülkelere ziyaret planlayıp planlamadığı, Yunanistan'da kalacağı yerin adresi ve iletişim bilgisi ve önümüzdeki 14 gün boyunca nerede olacağı gibi sorular da sorulacak.

Handelsblatt'ın haberinde, yolculardan bu bilgilerin ne amaçla toplanacağı, toplanacak bu bilgilerin nerede saklanacağı ve ne kadar süreyle tutulacağının belirsiz olduğuna vurgu yapılırken, veri koruma ile ilgili bilgilerin eksik olduğu kaydedildi.

Kaynak:https://www.turizmguncel.com/haber/yunanistan-her-turist-barkod-verecek

Yorumlar:


Bu gönderiye hiç yorum yapılmamış. İlk yapan siz olun.Yorum Bırak: